w tym serwisie
Szukaj w polskim internecie
  Ustanow jako startową Dodaj do ulubionych Napisz do mnie

   
 

news
grupa
galeria
dyskografia
videografia
noodles-journalist
koncerty
inwencje
teksty
tłumaczenia
wywiady
multimedia
download
linki
autorka

ksiega gosci

 
   
 

czat


 

jesteś:

osobą na stronie

   
   

Zagłosuj

   
  Zagłosuj na stronkę w The Offspring Polish Top Sites  
   
 

Jeśli możesz oczywiście :)

 
 

BIOGRAFIA Bryan Holland BIOGRAFIA

   
 

Data i miejsce urodzenia:  29 grudnia 1966 roku, Orange County Kalifornia

Ksywa:                              Dexter

Stan cywilny:                    żonaty; żona Kristine Luna

Dzieci:                              piętnastoletnia córka Alexia

Wykształcenie:                 magister biologii molekularnej (dwa latka nauki więcej to miałby doktorat)

Hobby:                             ma licencję pilota i własny samolot o wdzięcznej nazwie Anarchy Airlines

Zwierzątka:                      ma 4 psy i 3 koty

Funkcja w zespole:          wokalista, gitarzysta

Sprzęt:                             Ibanez RG custom guitars

                                        Ibanez acoustic guitars

                                        Di'addario .010-.052 strings

                                        Mesa Boogie Mark 4 Amplifier

                                        Mesa Boogie open back 4x12 speaker cabinets

                                        Roland GP100 effects processor

                                        Digital Music GCX Audio switcher

                                        Palmer PGA-05 speaker Simulater

                                        Digital Music Corp. Ground Control pedalboard

                                        Demeter tube direct (for acoustic guitar)

                                        Ebtech Hum Eliminator

                                        Whirlwind multiselector

                                        VHT speaker cabinets (1 onstage and 1 in isolation box)

                                        Sony Wireless System

Ciekawostki:                    ma 11 numer buta (na nasze 43 ;)

Czego nienawidzi:           marchewki i Britney Spears ;))Bryan Keith Holland przyszedł na świat 29 grudnia 1966 roku jako trzeci z czworga rodzeństwa. Jego matka była nauczycielką angielskiego, ojciec administratorem szpitala. Wychowywał się w Orange County - na przedmieściu Los Angeles. To miejsce bardzo konserwatywne z zewnątrz, ale za zamkniętymi drzwiami dzieje się mnóstwo gówna. Jakby "Waltonowie" na zewnątrz i "Twin Peaks" wewnątrz. Na powierzchni satysfakcja, poczucie szczęścia z amerykańskiego stylu życia, modelowy przykład kultywowania mitów z lat pięćdziesiątych, gdzie technologia i dobrobyt prowadziły do szczęśliwości... A w środku tych domów pełno ludzi na sofach, uświadamiających sobie, że ich styl życia jest popieprzony i pusty, że nie będzie wychwalany i nieśmiertelny, tylko obalony i wyszydzony. Wyobraź sobie takie środowisko i punk błyskawicznie nabiera w nim sensu.


Nasilenie buntu zasiał w nim starszy brat, podsuwając kompilacjęRodney On The ROQ.

Wkrótce potem Bryan stał się prenumeratorem kultowych zinów "Flipside" i "Maximumrocknroll". Wśród swoich największych inspiracji wymienia płyty: Fresh Fruit For Rotting Vegetables Dead Kennedys i Dance With Me T.S.O.L. Zanim zainteresowałem się kapelami z Orange County, kupowałem płyty i słuchałem muzyki. Ale dopiero lokalne zespoły zainspirowały mnie do założenia grupy. Mogłem równie łatwo kupić Ramonesów czy jakąś punkową płytę ze Wschodniego Wybrzeża zamiast T.S.O.L. i Adolescents, lecz z jakichś powodów instynktownie inspirowałem się grupami lokalnymi.


Bryan stopniowo angażował się w ruch punkowy. Do dziś wspomina na przykład koncert Dead Kennedys z 1983 roku. To było w Wilmington, przemysłowym rejonie Los Angeles. Koncert punkowe odbywały się wtedy w takich miejscach, gdzie nie przychodził nikt inny. Były niebezpieczne, dużo bójek... Nie lubiła ich też policja - brygada do walk ulicznych otoczyła budynek, czekając, aż coś się stanie. Ktoś zaczął wybijać okna, więc zdecydowali się przerwać imprezę w środku setu Dead Kennedys. Oni grali, a policja szturmowała salę wrzucając przez okna bomby z gazem łzawiącym. Zabawne, pomyślałem, że nic mi nie zrobią, bo przecież nie zrobiłem niczego złego. Poszedł z kumplem powąchać, jak pachnie gaz, a kiedy mu się nie spodobało i szybko wyszedł, oberwał od mundurowego pałą.


Z drugiej strony prowadził życie przykładnego ucznia Pacyfica High w Garden Grove: był przewodniczącym tamtejszego kółka matematycznego, wygłaszał mowę pożegnalną w czasie promocji (podobno to wtedy zyskał ksywę Dexter - "prawy"). Podjął nawet studia na uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie zdobył tytuł magistra biologii molekularnej. Gdyby nie kariera w zespole, dorobiłby się doktoratu. W 1984 roku powstał zespół Manic Subsidal, gdzie początkowo grał na gitarze, a po wylaniu wokalisty stanął przy mikrofonie. Potem zrekrutował kolegów i przemianował grupę na The Offspring. Reszta jest historią...


Nitro Records to główne pole aktywności Dextera poza zespołem. Zaczęło się przypadkowo. W czasie kiedy dostaliśmy pierwszy duży czek za tantiemy z Epitaph, nasi koledzy z zespołu Guttermouth mieli gotową płytę i szukali wytwórni, żeby ją wydać. Powiedziałem: "Hej, ja to zrobię", niemal jako przysługę. To samo w Vandals. Ich materiał dosłownie wylądował na moich kolanach. Mieli gotową płytę i nikt nie chciał jej wydać, mimo, że wszyscy wiedzą, kim są Vandals. Nie mogłem w to uwierzyć! Czuję, że robię coś dobrego, wykorzystując nasz sukces do pomocy innym ludziom. Podobnie robili właściciele Alternative Tentacles, Dischord czy - oczywiście Epitaph. Wydaje mi się, że jak na gościa prowadzącego wytwórnię, potrafię się dobrze wczuć w sytuację młodych kapel. Byłem kiedyś po tamtej stronie.


Dexter udziela się poza tym w założonej przez siebie i Jello Biafrę fundacji FSU, mającej na celu m.in. promowanie "sprawiedliwości ekonomicznej". Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o prawa człowieka, a "ekonomiczna sprawiedliwość" odnosi się bardziej do kwestii ochrony środowiska. Przekazaliśmy fundusze Amnesty International - to niewątpliwie prawa człowieka. Trochę daliśmy Trees Fundation - masz ochronę środowiska. Wspomagaliśmy jakiś projekt medyczny z Los Angeles... To wszystko są obszary naszej działalności. "Ekonomiczna sprawiedliwość" oznacza wspomaganie ludzi znajdujących się w potrzebie. Działając w fundacji mamy ten komfort, że możemy wybierać - dotować dowolne fundusze. Pomogliśmy na przykład organizacji Surfrider, skupiającej ludzi lubiących pływać, ale przede wszystkim mającej na celu obronę czystości oceanu, plaż. Mieszkam niedaleko plaży, więc w tym sensie przyczyniłem się w jakiś sposób do jej ochrony.

 
   
  do góry  
 

   
 

Bryan Holland

Gregory Kriesel

Kevin Wasserman

Ron Welty

 
   
   

Galeria:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

   
 
Dex01.jpg Dex02.jpg Dex03.jpg Dex09.jpg Dex05.jpg
 
   
 

[ Poprzednie ]      [ Następne ]