w tym serwisie
Szukaj w polskim internecie
  Ustanow jako startową Dodaj do ulubionych Napisz do mnie

   
 

news
grupa
galeria
dyskografia
videografia
noodles-journalist
koncerty
inwencje
teksty
tłumaczenia
wywiady
multimedia
download
linki
autorka

ksiega gosci

 
   
 

czat


 

jesteś:

osobą na stronie

   
   

Zagłosuj

   
  Zagłosuj na stronkę w The Offspring Polish Top Sites  
   
 

Jeśli możesz oczywiście :)

 
 

BIOGRAFIA Ron Welty BIOGRAFIA

   
 

Data i miejsce urodzenia:  1 lutego 1971 roku, Long Beach, Kalifornia

Ksywa:                              Brak

Stan cywilny:                    żonaty; żona Erica

Dzieci:                              dziewięcioletni syn Trevor

Wykształcenie:                 ukończył szkolę handlową ze stopniem elektronika

Funkcja w zespole:          perkusista

Sprzęt:                             Tama 5-piece Artstar Custom

                                        Premium Maple Shell and a 5-piece Star Classic kit

                                        Zildian Cymbals (14" A New Beat HiHat, 20" A Ping Ride

                                        18" A Medium Crash, 18" A Medium Thin Crash, 20" A China Boy High

                                        DW 2000 Kick Pedal, Remo Heads

                                        Zildjian Vinnie Colaiuta Artist series Drumsticks

Ciekawostki:                    zbiera pałeczki od perkusji - najcenniejsze podarował mu Lars Ulrich z MetallikiRon Welty to najmłodszy członek grupy - urodził się 1 lutego 1971 roku. Najpóźniej też dołączył do zespołu. Do szkoły w Garden Grove, gdzie uczęszczał Holland, trafił po kolejnym rozwodzie swojej matki Miała ich kilka na koncie - mówi. Wychodziła ponownie za mąż i przeprowadzaliśmy się, potem się rozwodziła i znów się przeprowadzaliśmy.


Z Dexterem poznała go chodząca do tej samej szkoły starsza siostra chrzestna. Miał wtedy szesnaście lat i grał w kapeli FQX - co rozwija się do Fuck Quality X-Rays. Ponieważ James Lilja, poprzedni perkusista Manic Subsidal, rozpoczął naukę w szkole medycznej i zaczął opuszczać koncerty, wprosił się na jego miejsc. Byłem taki młody i ledwie umiałem grać - wspomina. Bryan wymyślał nazwy dla różnych rodzajów rytmów i spisywał na osobnych kawałkach papieru dla każdej piosenki. W ten sposób uczyłem się kawałków. W ciągu roku ich perkusista zagrał tylko jeden koncert, ja całą resztę. Warto dodać, że Dexter po dziś dzień komponuje kawałki z liniami perkusji włącznie.


Intensywna działalność koncertowa nie pozwoliła Ronowi na solidne kontynuowanie nauki. W czasie, gdy chodziłem do szkoły, to naprawdę ze sobą kolidowało. Nie zagraliśmy pełnej trasy, dopóki jej nie skończyłem. Legendarna stała się sprawa oświadczenia, jakie wymusiła na Hollandzie mama Rona. Wokalista miał zaopiekować się młodym muzykiem, gdy pojechali na pierwszą wspólną trasę. Welty: Moi rodzice początkowo nie byli tym zachwyceni, nie wspierali mnie. Nie rozumieli, dlaczego zużywam tyle energii na zespół. Myślę, że to do nich nie trafiło, dopóki nie przeczytali o nas w "Orange County Register" czy "LA Times". Wtedy stwierdzili: "Zawsze byliśmy z tobą". Ron uczył się w szkole elektroniczno - inżynierskiej, czyli odpowiedniku naszego technikum, i zamierzał podjąć pracę w firmie Fostex - zajmującej się wytwarzaniem urządzeń do domowego rejestrowania muzyki. Koleś, który zamierzał mnie zatrudnić, nie mógł mi dać wolnego latem. Skończyłem więc, pracując w sklepie z mrożonym jogurtem i muffinami, dopóki nie byłem w stanie utrzymać się z muzyki.


Welty zaczął bębnić w ósmej klasie podstawówki, wśród swoich wczesnych inspiracji wymienia Larsa Ulricha i Neila Pearta z Rush. Nie ma żadnego wykształcenia muzycznego, niespecjalnie też przykładał się do ćwiczeń. Uwielbiałem grać na perkusji od momentu, kiedy zacząłem, ale nigdy nie brałem lekcji, ani nie grałem do płyt. Dostałem się po prostu do zespołu i cały rozwój przyszedł wraz z ruszeniem w trasę, koncertami. Robiłem to na serio, ale nigdy nie myślałem, że się opłaci - granie sprawiało mi po prostu wtedy taką frajdę, że zamierzałem to kontynuować bez względu na wszystko. Szczęśliwie, wyszło na dobre.


Ron przyznaje, że dopiero od niedawna ma kondycję niezbędną do wykonywania ciężkiego zawodu: Poszerzyliśmy zestaw koncertowy do dziewiętnastu kawałków - kiedyś ciężko było mi zagrać piętnaście. Musieliśmy przetykać nasze piosenki wolniejszymi - teraz mogę zagrać trzy czy cztery szybkie z rzędu. Trudno było przetrwać bez skurczu, musiałem ciężko pracować nad szybkością i wytrzymałością.


W osiągnięciu formy pomógł mu jego techniczny, Chris. Przychodzi do garderoby na godzinę przed występem i kopie mi tyłek: dostaję skakankę, uprawiam ćwiczenia rozciągające, gram na padach i robię inne rzeczy, które podpatrzył u innych perkusistów. On jest niemal moim osobistym trenerem i widać różnicę - nie łapią mnie już skurcze.


Oprócz grania w Offspringu Welty umila sobie czas w założonym z przyjacielem zespole Spinning Fish. To zupełnie inny styl, w żadnym wypadku punk - opowiada. Rock, trochę w stylu Jane`s Addiction, trochę Alice In Chains, ale z innym wokalem. Tempo nie jest tak szybkie, więc mogę uderzać mocniej i tworzyć rytmy z większym wykorzystaniem półkotłów - takie są bardziej "plemienne" i fajniejsze w graniu. Praca z głównym zespołem zajmuje mu jednak tak dużo czasu, że jak twierdzi, nie sądzi, by produkcje Spinning Fish ujrzały kiedykolwiek światło dzienne. Nagraliśmy coś w moim garażowym studiu i spodobała mi się kolejna rzecz - realizacja dźwięku. Zawsze obserwowałem przy pracy naszych producentów, przyjmowałem od nich wskazówki i próbowałem to przynosić do mojego studia. Fajnie jest wpływać na muzykę z perspektywy producenta, zamierzam się tym częściej zajmować, pracować nad nagraniami z innymi zespołami.

 
   
  do góry  
 

   
 

Bryan Holland

Gregory Kriesel

Kevin Wasserman

Ron Welty

 
   
   

Galeria:  1  2  3  4  5  6  7 

   
 
ron16.jpg ron02.jpg ron03.jpg ron04.jpg ron05.jpg
 
   
 

[ Poprzednie ]      [ Następne ]